Spelljammer – krótkie wprowadzenie w setting D&D

Dziś opowiem Wam o Spelljammerze – moim ulubionym settingu Dungeons & Dragons. Zdaję sobie sprawę, że to bardzo ogólne wprowadzenie i ledwie muska lore Spelljammera. Mam nadzieję, że wystarczy, żebyście zainteresowali się tym settingiem.

W tej chwili prowadzę aż dwie kampanie osadzone w tym settingu. Spelljammer często gości w moich filmach, zarówno prep vlogach jak i sesjach na żywo. Uważam, że to jeden z najwspanialszych światów stworzonych na potrzeby gier fabularnych. Jest w nim wszystko co kocham w fantasy – epickość, nieznane regiony czekające na odkrycie, magiczne okręty płynące przez kosmos, niezliczone rasy inteligentnych istot, beholdery i starożytne artefakty.

Niestety nie doczekaliśmy się jeszcze wersji dla D&D 5e dlatego bazuję na informacjach pochodzących z AD&D 2ed. Na szczęście w Internecie jest kilkanaście dobrych stron, które w przystępny sposób przedstawiają lore Spelljammera. Warto też zajrzeć na anglojęzyczny YouTube gdzie bez problemu odnajdziecie dzisiatki godzin poświęconych temu settingowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *